• Zawody Lekkoatletyczne w Czechach 2015

• 16.11.2019 13:57
      • Już po raz piąty w dniach 07.-09.10.2015 sportowcy z Gimnazjum w Racławówce brali udział w Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych o Puchar Starosty miasta Bystrice nad Pernstejnem. Uczniowie nie zawiedli naszych oczekiwań i zdobyli liczne medale.
      • Nasza drużyna wywalczyła najwyższe, jak do tej pory, drugie miejsce w generalnej klasyfikacji, wyprzedzając szkoły z Czech, Słowacji i Niemiec. Zawody rozpoczął Burmistrz Bystrzycy Karel Paciska, witając zawodników oraz życząc wszystkim zdrowej rywalizacji i wysokich wyników. Na tegoroczne zawody przybyli Burmistrz Boguchwały pan Wiesław Dronka i Przewodniczący Rady  Miejskiej pan  Wiesław Kąkol, którzy mocno wspierali naszą drużynę.

Gimnazjum w Racławówce  reprezentowali następujący uczniowie: Anna Maciej, Izabela Baran, Magdalena Smotryś, Arleta Chudzicka, Magdalena Długosz, Piotr Guzek, Sebastian Bednarski, Kacper Wiech, Wiktor Krupa.

Zawodnicy brali udział w następujących konkurencjach: bieg 60 m, bieg 600 m, bieg 800 m, sztafeta mieszana 4 x 150 m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą.

Nasi sportowcy bardzo mocno walczyli o uzyskanie jak najlepszych wyników:

Klasyfikacja ogólna  II miejsce

I miejsce w biegu na 800m  Sebastian Bednarski

I miejsce w skoku w dal Piotr Guzek

II miejsce w skoku wzwyż  Sebastian Bednarski

III miejsce w skoku wzwyż  Kacper Wiech

II miejsce sztafeta mieszana 4x150m à Dominika Baran

Trenerem drużyny była pani Małgorzata Wojtowicz.

Wyjazd do Czech przyniósł nie tylko sportowe osiągnięcia. W czasie pobytu zawiązały się nowe znajomości a uczniowie mieli okazję zwiedzić, drugie co do wielkości miasto w Czechach, – Brno.