• #Łaboratoria Przyszłości Walentynkowe róże

• 29.03.2023 22:43
        • Czerwony filament trzeba było w lutym wykorzystać na Walentynki. Plik różyczki drukował się szybciutko. Takie róże można wykorzystać między innymi jako ozdoba do totru lub jako dodatek do prezentu.
        • #LaboratoriaPrzyszłości Pierwszy długotrwały wydruk

• 29.03.2023 22:33
        • Model, który od razu znalazł zastosowanie jako stojak na pisaki do tablicy suchościeralnej drukował się kilkanaście godzin. Uczniowie obserwowali pierwsze uruchomienie dyszy i postępy drukowania i przez cały dzień zaglądali do pracowni, by podejrzeć postęp wydruku. Zakończył się on w późnych godzinach wieczornych. Kolejnego dnia z zaciekawieniem obserwowali efekt. Wszystkim bardzo spodobał się organizer.

• #Laboratoria Przyszłości Wydruk bez podpór

• 29.03.2023 22:06
        • Jeden z pierwszych wydruków na drukarce 3D nie miał podpór. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, że są one konieczne w przypadku niektórych wzorów, aby wydruk był precyzyjny. Bez nich filament zastygał w powietrzu, przez co ramiona krzyża nie są dokładnie proste, są krzywizny i zadziory.
        • #LaboratoriaPrzyszłości Pierwsze uruchomienie drukarki 3D

• 29.03.2023 21:54
        • Pierwszy próbny wydruk na drukarce 3D. Po zainstalowaniu urządzenia nie mogło się obyć bez pierwszego próbnego wydruku. Uczniowie z zaciekawieniem obserowali postępy druku. Aby nie trwał długo jako pierwszy do slicera wpadł ring lisek ścigający swój ogon.

• Programowanie z wykorzystaniem robotów

• 29.03.2023 21:40
        • W ramach zajęć z programowania w języku Scratch uczniowie klasy 8 kształcili swoje umiejętności wykorzystując roboty Photon zakupione w programie „Laboratoria przyszłości”. Uczniowie – programiści mieli za zadanie zaprojektować każdego robota tak, aby dotarł z określonego punktu startowego do miejsca końcowego. Następnie należało tak dostosować trasę i czas przejazdu robotów aby mogły one bez przeszkód wykonywać manewry oraz reagować na przeszkody. Praca wymagała precyzji i współpracy dając jednocześnie jej twórcom sporą dawkę zabawy i satysfakcji.