• Jak już informowałem, w dniu 13 maja 2020r. Minister Edukacji Narodowej podjął decyzję o przywróceniu od 25 maja 2020r. zajęć opiekuńczo - wychowawczych dla klas I - III (z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych) z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zgodnie z wyjaśnieniami Ministra, obecność w szkole nie będzie obowiązkowa, zaleca się aby przychodziły te dzieci, których rodzice muszą wrócić do pracy i nie mogą zapewnić im opieki. Ale nie jest to warunek konieczny. Dla rodziców, którzy się nie zdecydują na wysłanie dziecka na zajęcia w szkole, w dalszym ciągu dostępny będzie zasiłek opiekuńczy.

Pierwszeństwo do skorzystania z zajęć opiekuńczych w szkole będą miały zwłaszcza dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Równocześnie informujemy rodziców o ryzyku oraz odpowiedzialności za decyzję o wysłaniu dziecka do szkoły.

WAŻNE:

1. Na zajęcia opiekuńczo - wychowawcze do szkoły będą przyjmowane tylko dzieci zdrowe - bez objawów chorobowych. (ważne jest, aby stosować się do zaleceń lekarskich, które mogą określić czas nieposyłania dziecka do szkoły). Przed przyprowadzeniem dziecka do szkoły rodzic powinien zmierzyć dziecku temperaturę.

2. Dziecko nie może zostać przyprowadzone do szkoły jeśli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy domownicy muszą pozostać w domu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.

3. Aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w szkole rodzic zobowiązany jest przekazać wychowawcy informacje o stanie zdrowia dziecka, które są istotne.

4. Dziecko z podwyższoną temperaturą nie będzie wpuszczone do szkoły.

Informuję jednocześnie, że nauczyciele nadal będą prowadzić zajęcia przy wykorzystaniu metod i technik kształcenia na odległość tak jak do tej pory.

! W celu zaplanowania organizacji zajęć opiekuńczo- wychowawczych w szkole, bardzo proszę o informację, czy deklarują Państwo pobyt dziecka na zajęciach opiekuńczo - wychowawczych (z elementami dydaktyki) w szkole i w jakich godzinach.

W związku z tym proszę o pilną informację zwrotną do 19 maja 2020r. (wtorek) do godziny 10.00 z podaniem:

1. Czy deklarują Państwo chęć skorzystania z zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla dziecka od 25 maja 2020r.?

2. Jeśli tak - proszę określić czas opieki od......    do .........   (np: od 7:00 do 14.00)

! Zwracam się do Państwa z prośbą o przemyślaną i odpowiedzialną decyzję w tej sprawie.

O dalszych decyzjach będą Państwo informowani na bieżąco.

Proszę również o zapoznanie się z wytycznymi zamieszczonymi na stronie internetowej szkoły.

Andrzej Niedziałek