Akcja #challengeniebieskiemotyle2021
- 29.04.2021
Nasza szkoła włączyła się do akcji na rzecz osób ze spektrum autyzmu w ramach #challengeniebieskiemotyle2021. Celem akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Podjęliśmy to wyzwanie, ponieważ jest to szlachetna i bardzo potrzebna inicjatywa.
Do dalszego wykonania zadania nominujemy:
1. Szkoła Podstawowa w Woli Zgłobieńskiej
2. Szkoła Podstawowa w Mogielnicy
3. Zespół Szkół w Kielanówce
Jak przekazać niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste.
Wystarczy:
1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).
2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. taniec motyla.
3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres:
motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com
Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).
4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
6. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.
Pozdrawiamy,
Dyrektor i Nauczyciele
Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej
w Racławówce
3
Gratulujemy nagrody!
- 24.04.2021
Jakub Książek - uczeń klasy VII SP Racławówka zajął II miejsce w gminnym konkursie o żołnierzach wyklętych pn. "Żołnierze wyklęci - naznaczeni żołnierską przysięgą". GRATULUJEMY!
Relacja z akcji "Wielkie Sprzątanie" w Racławówce
- 24.04.2021
W dniu 24.04.2021r. w Racławówce odbyło się „Wielkie Sprzątanie” - akcja zorganizowana przez
Młodzieżowa Rada Miejska - Boguchwała.
Nasi uczniowie wraz z Rodzinami tłumnie zebrali się na parkingu przed Domem Kultury w Racławówce.
Sprzątanie odbywało się w grupach w miłej atmosferze. Tereny objęte akcją zostały wysprzątane z zalegających odpadów.
Po zakończeniu całej akcji Lokalny Ośrodek Kultury "Wspólnota" w Zgłobniu zaprosił wszystkich na poczęstunek.
Dziękujemy naszym uczniom i ich rodzinom za zaangażowanie w akcję!
Prezentujemy zdjęcia z akcji fot. Ewa Gałusza - przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miejskiej w Boguchwale oraz p. Monika Książek i p. Iwona Zięba.
24
Nauczanie hybrydowe od 26.04 do 29.04
- 23.04.2021
Uprzejmie informuję, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki dotyczącego czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w dniach od 26.04.2021r. do dnia 30.04.2021r. w Szkole Podstawowej w Racławówce wprowadzamy nauczanie hybrydowe w klasach I-III i będzie przebiegać w następujący sposób:
Poniedziałek 26.04.2021r. - do szkoły przychodzą uczniowie klasy I z wychowawcą p. Martą Kwiatkowską, którzy przebywają podczas pobytu w szkole na parterze i uczniowie klasy III z wychowawcą p. Celiną Pondo, którzy przebywają podczas pobytu w szkole na I piętrze. W tym dniu pracuje świetlica szkolna dla uczniów klas I i III.
Klasy II a i b oraz pozostałe klasy uczestniczą w zdalnym nauczaniu.Wtorek 27.04.2021r. - do szkoły przychodzą uczniowie klasy I z wychowawcą p. Martą Kwiatkowską, którzy przebywają podczas pobytu w szkole na parterze i uczniowie klasy III z wychowawcą p. Celiną Pondo, którzy przebywają podczas pobytu w szkole na I piętrze. W tym dniu pracuje świetlica szkolna dla uczniów klas I i III.
Klasy II a i b oraz pozostałe klasy uczestniczą w zdalnym nauczaniu.Środa 28.04.2021r. - do szkoły przychodzą uczniowie klasy IIa z wychowawcą p. Lucyną Maruszewską, którzy przebywają podczas pobytu w szkole na I piętrze i uczniowie klasy IIb z wychowawcą p. Renatą Salamon, którzy przebywają podczas pobytu w szkole na parterze. W tym dniu pracuje świetlica szkolna dla uczniów klas II a i b.
Klasy I i III oraz pozostałe klasy uczestniczą w zdalnym nauczaniu.Czwartek 29.04.2021r. - do szkoły przychodzą uczniowie klasy IIa z wychowawcą p. Lucyną Maruszewską, którzy przebywają podczas pobytu w szkole na I piętrze i uczniowie klasy IIb z wychowawcą p. Renatą Salamon, którzy przebywają podczas pobytu w szkole na parterze. W tym dniu pracuje świetlica szkolna dla uczniów klas II a i b.
Klasy I i III oraz pozostałe klasy uczestniczą w zdalnym nauczaniu.Piątek 30.04.2021r. zgodnie z Planem Pracy Szkoły w roku szkolnym 2020/2021 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Proszę wszystkich uczniów o przestrzeganie zasad sanitarno-higienicznych podczas pobytu w szkole. Najważniejsze to częste mycie i dezynfekowanie rąk oraz noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Przypominam, że w szkole mają prawo przebywać jedynie uczniowie zdrowi, nie wykazujący objawów chorobowych.
Rodziców proszę o odbieranie dzieci ze szkoły bez wchodzenia do budynku. Strefą rodzica w dalszym ciągu jest przedsionek przy głównych drzwiach wejściowych.
Z wyrazami szacunku
Andrzej Niedziałek
Akcja WIELKIE SPRZĄTANIE w Racławówce
- 22.04.2021
Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej w Racławówce do udziału w akcji WIELKIE SPRZĄTANIE w Racławówce, która odbędzie się w sobotę - 24.04.2021r.
Początek o godzinie 10.00 pod Domem Kultury w Racławówce, natomiast zakończenie o godz. 13:00 pod Domem Kultury w Racławówce.
Po zakończeniu WIELKIEGO SPRZĄTANIA zapraszamy wszystkich na poczęstunek zorganizowany przez Lokalny Ośrodek Kultury "Wspólnota" w Zgłobniu.
Podczas akcji prosimy wszystkich o przestrzeganie obostrzeń obowiązujących na terytorium RP.
Worki na śmieci oraz rękawiczki zapewniają organizatorzy.
Dziękujemy organizatorowi Młodzieżowej Radzie Miejskiej - Boguchwała za inicjatywę.
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!
Gratulujemy wyróżnienia w konkursie wojewódzkim
- 22.04.2021
Uczeń klasy VI Mateusz Byjoś otrzymał wyróżnienie w konkursie wojewódzkim w kategorii informatyczno - krajoznawczej pod hasłem "NieZapomniane Podkarpacie".
Wywiadówka
- 21.04.2021
Uprzejmie informujemy, że zaplanowana na 27. kwietnia 2021r., czwarta w tym roku szkolnym wywiadówka, odbędzie się zdalnie przy pomocy aplikacji TEAMS poprzez konta uczniowskie.
Ze względów organizacyjnych ustalono:
Godzina 17:00 spotkanie dla rodziców klas I-IV
Godzina 18:00 spotkanie dla rodziców klas V-VIII
Wychowawcy zaplanują spotkania, o czym będziecie Państwo powiadomieni w odrębnej informacji.
Zbieramy elektrośmieci!
- 16.04.2021
Nasza szkoła bierze udział w akcji ekologicznej "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Od 15 kwietnia do 11 maja 2021r. odbywać się będzie na naszym terenie zbiórka elektrośmieci. Odbiór zebranego sprzętu zaplanowany jest na 12 maja.
Prosimy uczniów, rodziców i sympatyków szkoły o włączenie się w akcję. Dzięki zbiórce szkoła może doposażyć się w sprzet sportowy lub biurowy. Rodzice uczniów naszej szkoły mogą kontaktować się z wychowawcami w celu odnotowania wychowankom udziału w akcji w systemie punktowym.
Do akcji zapraszamy też firmy i instytucje, które chciałyby oddać zużyty sprzęt na rzecz naszej szkoły.
Rodzaje_sprzetu_elektrycznego_i_elektronicznego_podlegajacego_zbiorce.docx_(1).pdf
Film edukacyjny dla uczniów - "Jak prawidłowo pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego".
Lista dzieci przyjętych do klasy I a i b do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Racławówce na rok szkolny 2021/2022
- 08.04.2021
Prosimy rodziców dzieci spoza Racławówki o złożenie w sekretariacie potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do szkoły, do dnia 09 kwietnia 2021r. (załącznik nr 1)
img783.pdf - Lista osób przyjętych do klasy Ia i Ib Szkoły Podstawowej w Racławówce.
Załącznik 1 - potwierdzenie_woli_uczeszczania_do_szkoly_w_2021-2022.docx
Życzenia Świąteczne
- 31.03.2021
Narodowy Spis Powszechny już od 1 kwietnia
- 31.03.2021
1 kwietnia rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jest on przeprowadzany w cyklach dziesięcioletnich i stanowi najważniejsze badanie statystyczne w kraju.
Spis jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich Polaków mieszkających w Polsce, bądź czasowo przebywających za granicą oraz cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo. Podstawową metodą spisu będzie spis internetowy, czyli samospis. W spisie zostaną zebrane informacje, według stanu na dzień 31 marca bieżącego roku, dotyczące tematów takich jak: stan i charakterystyka demograficzna, poziom wykształcenia, aktywność ekonomiczna, migracje wewnętrzne i zagraniczne, charakterystyka etniczno-kulturowa, gospodarstwa domowe i rodziny, stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych. Szczegółowe informacje dostępne na stronie https://www.spis.gov.pl/
Kartki świąteczne uczniów rozdane
- 01.04.2021
Wielkanoc to bardzo radosny czas, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci, jak i dorośli. Mimo trudnej sytuacji uczniowie naszej szkoły wykonali kartki świąteczne dla pacjentów ZOZ AVE meed w Niechobrzu oraz podopiecznych Fundacji "Podaruj Miłość" w Mogielnicy. W obu przypadkach spotkaliśmy się z bardzo miłym przyjęciem i odwzajemnieniem życzeń. Cieszymy się, że na twarzach tych, którym jest trudniej zajaśnieje uśmiech dzięki naszym życzeniom.
Wiosenna przerwa świąteczna
- 29.03.2021
W dniach od 1 kwietnia 2021 roku do 6 kwietnia 2021 w szkole trwa wiosenna przerwa świąteczna. Ponownie spotykamy się na lekcjach prowadzonych zdalnie w środę 7 kwietnia 2021r.
Szanowni rodzice!!!
- 19.03.2021
Od 22 marca 2021r. do 11 kwietnia 2021r. uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej.
W tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.
Ponadto dyrektor szkoły nadal ma obowiązek organizowania nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub – ma taką możliwość – ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu.
Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.
Dyrektor szkoły może udostępnić pomieszczenia w szkole do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
Zainteresowanym rodzicom przypominam o możliwości wypożyczenia szkolnego laptopa do zdalnej nauki. W tym celu należy zgłosić fakt w sekretariacie szkoły i podpisać stosowną umowę.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Z wyrazami szacunku
Andrzej Niedziałek
Szkolny konkurs wiedzy o Halinie Konopackiej
- 04.03.2021
Uczniowie klas V i VI wzięli udział w szkolnym konkurskie wiedzy o Halinie Konopackiej - pierwszej polskiej mistrzyni olimpijskiej, utalentowanej lekkoatletce, która nie tylko rozsławiła Polskę sportowo, ale również przyczyniła się do wywiezienia polskiego złota do Francji po napaści Niemiec na Polskę we wrześniu 1939r. Za swoje zasługi sportowe i patriotyczne otrzymała wiele odznaczeń państwowych: Order Orła Białego, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Złoty Krzyż Zasługi, Srebrna Odznaka Orderu Zasługi PRL.
Laureatami konkursu zostali :
- Julia Głazowska
- Zuzanna Sobczyk
- Eliza Grzebyk
- Natalia Konkol
- Gabriela Zięba
- Paulina Tereszkiewicz
Gratulujemy!!!
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
- 27.02.2021
Dzień ten wybrano nieprzypadkowo. 1 marca 1951 roku w więzieniu mokotowskim komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego współpracowników. W śród nich był Franciszek Błażej, urodzony w sąsiedniej Nosówce. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji, kontynuującej od 1945 roku dzieło AK.
Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Walcząc z siłami nowego agresora, musieli zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”. Z kolei osoby działające w antykomunistycznych organizacjach i
oddziałach zbrojnych, które znalazły się w kartotekach aparatu bezpieczeństwa, określono
mianem „wrogów ludu”.
Uczestników ruchu partyzanckiego określa się też jako „żołnierzy drugiej konspiracji” lub „Żołnierzy Niezłomnych”. Sformułowanie „Żołnierze Wyklęci” powstało w 1993 roku – po raz pierwszy użyto go w tytule wystawy „Żołnierze Wyklęci – antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 r.”, zorganizowanej na Uniwersytecie Warszawskim.
Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120-180 tysięcy. Większość akcji oddziałów podziemia antykomunistycznego było wymierzonych w oddziały zbrojne UB, KBW czy MO. Podziemie niepodległościowe aktywnie działało też na Kresach Wschodnich, szczególnie na ziemi grodzieńskiej, nowogródzkiej i wileńskiej.
Ostatnim członkiem ruchu oporu był Józef Franczak ps. „Lalek”, który zginął w obławie w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami (woj. lubelskie) osiemnaście lat po wojnie – 21 października 1963 roku. Żołnierzy Wyklętych dotknęły ogromne prześladowania. W walkach podziemia z władzą zginęło około 9 tys. konspiratorów. Kolejnych kilka tysięcy zostało zamordowanych na podstawie wyroków komunistycznych sądów lub zmarło w więzieniach.
Prezydent Lech Kaczyński korzystając ze swego konstytucyjnego uprawnienia do inicjatywy ustawodawczej, w 2010 roku złożył na ręce marszałka Sejmu projekt ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, jako święta państwowego, które będzie obchodzone w dniu 1 marca każdego roku. W tym dniu wykonano wyroki na członkach IV Zarządu WIN.3 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
B.Dziedzic
Młodzieżowa Rada Gminy Boguchwała
- 25.02.2021
Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia strony na fb Organizacji Młodzieżowa Rada Gminy Boguchwała.
https://www.facebook.com/M%C5%82odzie%C5%BCowa-Rada-Miejska-Boguchwa%C5%82a-294364834096371/
lub na instagramie:
Udział naszych uczniów w konkursach kuratoryjnych
- 24.02.2021
W ostatnim tygodniu stycznia w naszej szkole odbyły się etapy rejonowe konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
W konkursie z języka polskiego wzięły udział trzy uczennice klasy VIII: Ilia Augustyn, Daria Cieśla i Joanna Gierczak. Dziewczęta kształciły swoje humanistyczne umiejętności pod kierunkiem pani Agnieszki Koryl. W nauce na odległość bardzo pomocna okazała się aplikacja Teams.
Ilia Augustyn zakwalifikowała się także do etapu rejonowego konkursu z języka angielskiego, a następnie wzięła w nim udział. Uczennicę do konkursowych zmagań przygotowywała pani Urszula Szlachta.
Jesteśmy pełni uznania dla naszych zdolnych ósmoklasistek, które potrafią pogodzić codzienną naukę szkolną z pracochłonnym przygotowywaniem się do konkursów. Gratulujemy im zapału do pracy i życzymy powodzenia!
Egzaminy próbne ósmoklasisty już za nami
- 24.02.2021
W lutym dla uczniów klasy 8 zostały zorganizowane w naszej szkole, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, egzaminy próbne. W środę 10 II ósmoklasiści napisali test z matematyki, w czwartek 11 II – z języka polskiego, a w piątek 12 II – z języka angielskiego.
Próbne egzaminy ósmoklasisty zapewniają miarodajną ocenę wiedzy i umiejętności uczniów na kilka miesięcy przed właściwym testem. Pozwalają się oswoić uczniom z formułą egzaminu, dlatego warto je przeprowadzać, chociaż wiążą się z niemałym stresem dla zdających.
Maria Konopnicka
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danych