• Zwycięska Drużyna

• Nasza drużyna dziewcząt w piłce siatkowej w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej tydzień temu została Mistrzyniami Gminy Boguchwała, a w dzisiejszym turnieju 1/2 powiatu nie miała sobie równych. W dniu dzisiejszym zawodniczki z naszej szkoły rozegrały trzy mecze i wszystkie wygrały, dając tym sobie awans z pierwszego miejsca do finału powiatowego, który już za tydzień. Gratulujemy naszym dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki.

• Zbiórka karmy dla schroniska ,,Cztery Łapy” w Boguchwale

• Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz wychowawcom za ogromne zaangażowanie w zbiórce pożywienia dla bezdomnych kotów i psów. Karmy oraz środków czystości nasza szkoła zgromadziła bardzo dużo!
            26 stycznia przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Tymon Machura wraz z Panią Małgorzatą Wojtowicz odwiedzili schronisko, żeby przekazać zgromadzone przez uczniów dary. Dziękujemy również Panu Tomaszowi Machurze za pomoc w przewiezieniu paczek ze szkoły do schroniska. Cieszymy się, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest nam obojętny…

• Stypendyści 2024

• Stypendium  za wyniki w nauce otrzymało 18 uczniów:  Maciej Chamerski, Aleksandra Ciepły, Joanna Mesek, Sandra Baran, Bartomiej Głazowski, Kacper Dryja, Lilianna Lasota, Wojciech Lisak, Szymon Załocha, Aleksandra Fularska, Paulina Wilk, Daria Wróbel, Róża Bogoń, Adam Chamerski, Eliza Grzebyk, Natalia Konkol, Jakub Kwarta, Bartosz Maruszewski.

Stypendium  za wybitne osiągnięcia w nauce otrzymali laureat i finaliści: Bartosz Maruszewski, Adam Chamerski, Jakub Kwarta.

Stypendium za wybitne osiągnięcia sportowe uzyskały Maja Południak i Lilianna Lasota.

Stypendium  za twórczość artystyczną i upowszechnianie kultury  otrzymała Lilianna Lasota.

Zdjęcia pochodzą z profilu Gmina Boguchwała na facebooku.

• JESIENNO-ZIMOWI MISTRZOWIE INSTA.LINGU!!!

• Oto tegoroczni mistrzowie Insta.Lingu w naszej szkole:

4kl: Pola Pieniążek

5a: Kamil Rzucidło

5b: Bartłomiej Głazowski

6kl: ex aequo Wojciech Lisak i Szymon Załocha

7kl: Paulina Wilk

8kl: Tetiana Myshchyshyn

Gratulujemy i życzymy dalszych owocnych klikań!

• Nasi Stypendyści

• 16 lutego odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla uczniów Gminy Boguchwała. Uczniowie naszej szkoły i ubiegłoroczni nasi absolwenci odebrali dyplomy i nagrody za wysokie wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia w nauce. Nagrodę otrzymał m.in. Laureat kuratoryjnego konkursu przedmiotowego, dwóch Finalistów konkursów kuratoryjnych, a także wielu uczniów klas IV - VI, VII - VIII i absolwentów. Serdecznie gratulujemy!

• Spotkanie z Misjonarką

• W naszej szkole gościliśmy Siostrę Misjonarkę Elżbietę Dąbrowską, która opowiedziała nam o życiu mieszkańców Boliwii. Poprzez zdjęcia, prezentacje, opowieści, mogliśmy poznać przyrodę, kulturę i zwyczaje Boliwijczyków. Chętne dziewczynki przymierzyły boliwijskie stroje. Siostra, która posługuje w Boliwii od trzech lat wspomniała jak podróżuje się do tego kraju Ameryki Południowej, a także przytoczyła kilka słów w języku hiszpańskim i podała ich znaczenie. Opowiadała o położeniu geograficznym Boliwii, klimacie, o owocach, które tam rosną, o  pracy mieszkańców, o swojej posłudze i o tym jak wygląda nauka boliwijskich dzieci w szkole.

• Spotkanie z Krystianem Herbą

• 25 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z sześciokrotnym rekordzistą Guinnesa Krystianem Herbą, który wdrażając projekt "Szkoła z pasją" inspiruje i wspiera dzieci w ich rozwoju, w dążeniu za swoimi marzeniami. Spotkanie poprowadził Grzegorz Pittner - vice mistrz Europy w poppingu.

• XVII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

• 18 stycznia 2024 r. w Zespole Szkół w Kielanówce odbył się XVII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Udział w konkursie wzięli uczniowie naszej szkoły: Klaudia Załocha, Maciej Mesek, Xenia Turoń, Julia Perłowska, Zuzanna Pelczar oraz Izabela Szura, którzy dzielnie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne przed publicznością.

Miło nam poinformować, że nasza uczennica z klasy trzeciej XENIA TUROŃ zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast IZABELA SZURA  z klasy drugiej wywalczyła miejsce II.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

• Nabór do klasy pierwszej

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Racławówce ogłasza nabór do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025 w terminie od 5 lutego 2024 r. do 5 marca 2024 r.

Wniosek o przyjęcie ucznia i inna dokumentacja znajduje się na naszej stronie intrnetowej www.spraclawowka.edupage.org w zakładce O nas/ Inne / Rekrutacja.