• Wiosenna przerwa świąteczna

• Od czwartku 28 marca 2024 roku rozpoczyna się dla uczniów wiosenna przerwa świąteczna i będzie trwała do wtorku 2 kwietnia włącznie. Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.

• Alfik Matematyczny

• Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Alfik Matematyczny. Co roku przystępujemy do programu łowiącego talenty matematyczne.

W tej edycji z klas pierwszych zgłosiło się pięciu uczniów. Rafał Chamerski zajął 14 miejsce w województwie podkarpackim. Z klasy drugiej z zadaniami zmagało się dwoje uczniów, a zklasy trzeciej ośmioro.

Maciej Mesek z klasy 4 zajął 51 miejsce w województwie, zaś uczeń klasy 5 Maciej Chamerski zajął 21 miejsce w województwie. Uczeń klasy 6 Kacper Dryja zajął 9 miejsce w województwie i uzyskał Dyplom Uznania za bardzo wysoki wynik.

Maksymilian Szura z klasy ósmej zajął 33 miejsce w województwie.

Gratulujemy wiedzy matematycznej i oczekujemy na wyniki z Międzynarodowego Kangra Matematycznego.

• Spotkanie z prawnikiem

• W poniedziłek uczniowie klas od 5 do 8 mieli możliwość rozmowy z prawnikiem. Pan odpowiadał na szereg przeróżnych pytań młodzieży dotyczących odpowiedzialności karnej.

• Pierwszy dzień wiosny na zielono?

• Tak! Tego dnia wielu uczniów z ochotą włożyło dowolną część ubrania w zielonym kolorze. O wagarach nie było mowy, wręcz przeciwnie. Trzydzieści cztery osoby zmagało się z zadaniami konkursowymi w Ramach Międzynarodowego Kangura Matematycznego. Na rezultaty trzeba bedzie poczekać kilka tygodni.

• Dzień Kobiet w szkole

• Tego dnia chętni uczniowie ubrali na siebie różowe ubrania Barbie lub ubrania eleganckiego Kena. Oni wszyscy zwolnieni byli z odpytywania na lekcjach. Chłopcy podarowali dziewczynkom drobne upominki i zachowywali się jak na Gentlemenów przystało.

• Spotkanie z podróżnikiem

• Do naszej szkoły zawitał podróżnik – Pan Krystian Pyrzak z grupy Trzask, który przedstawił nam historię starożytnego i nowożytnego Egiptu. Były opowieści o faraonach i egipskich wierzeniach oraz sposobach mumifikowania zwłok. Podczas prezentacji nie zabrakło ciekawostek dotyczących Doliny Królów, grobowców, piramid i ich historii, a także legendy Tutanchamona. Pan Krystian przybliżył również historię stolicy kraju- Kairu i kanału Sueskiego oraz opowiedział o życiodajnym Nilu, Saharze i pięknej rafie koralowej Morza Czerwonego. A wszystko to wzbogacone pięknymi fotografiami i rekwizytami.

• Ogólnopolski Konkurs Delta Orzeł z Języka Angielskiego

• Przedstawiamy wyniki zimowej sesji Ogólnopolskiego Konkursu Delta Orzeł z Języka Angielskiego Laureatami w naszej szkole zostali:

Tymoteusz Dziedzic klasa 4   14 miejsce w kraju i Laura Haponiuk klasa 4   14 miejsce w kraju

Szymon Załocha klasa 6   16 miejsce w kraju

Kacper Dryja klasa 6  18 miejsce w kraju

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• III miejsce Izabeli Szura w gminnym konkursie "Eko - samolot"

• Gminny Konkurs Plastyczno – Techniczny „EKO – SAMOLOT” został rozstrzygnięty podczas pobytu uczniów w Porcie Lotniczym Jasionka Rzeszów. W dniu 12 marca 2024r. nasi uczniowie brali udział w ogłoszeniu wyników Gminnego Konkursu Plastyczno – Technicznego „EKO – SAMOLOT” zorganizowanym w Porcie Lotniczym Jasionka Rzeszów. Konkurs został zorganizowany przez Wspólnotę Samorządową Podkarpacia. Prace konkursowe oceniano w dwóch kategoriach: klasy I – III i klasy IV – VIII. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali uhonorowani i otrzymali upominki. Nasza uczennica Izabela Szura zdobyła III miejsce w swojej kategorii. Wszyscy uczestnicy konkursu zwiedzili tego dnia Port Lotniczy Jasionka Rzeszów, dowiedzieli się jakie procedury obowiązują podczas odprawy biletowej i bagażowej oraz mieli możliwość rozmowy z pracownikami i funkcjonariuszami służby celnej Portu Lotniczego Jasionka Rzeszów. Wyjazd ten dostarczył uczniom wielu nowych wrażeń i był świetną okazją do zdobycia wiedzy potrzebnej podczas podróży samolotem.

• Złoto dla naszych siatkarek

• Mamy to!!! Drużyna Dziewcząt z Racławówki najlepszym zespołem w powiecie rzeszowskim. W środę 28 lutego dużyna siatkarek z naszej szkoły uczestniczyła w finale powiatowym w piłce siatkowej w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Po zaciętych meczach z drużyną ze SP w Zaczerniu i z drużyną ze SP w Trzcianie nasz zespół odniósł wielki sukces zwyciężając w całym turnieju. Dziewczęta walczyły do samego końca i zasłużyły na tytuł Najlepszej Złotej Drużyny Powiatu Rzeszowskiego w roku szkolnym 2023/2024. Wielkie gratulacje dla Was!