• Wigilia szkolna

• Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych wszyscy wzięliśmy udział w szkolnej Wigilii. Po wspólnej modlitwie i odczytaniu Ewangelii pan Dyrektor oraz ksiądz Proboszcz złożyli wszystkim zebranym życzenia zdrowych, wesołych świąt i błogosławieństwa Bożej Dzieciny. Wyrazili też prośbę, aby najserdeczniejsze życzenia uczniowie przekazali swoim najbliższym. Przed społecznością szkolną wystąpiły Mażoretki szkolne z nowym świątecznym układem, a następnie odbył się koncert kolęd. Po nim wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie moc gorących życzeń. Na koniec w salach odbyły się wigilie klasowe.

• Mamy I miejsce w gminnym konkursie matematycznym

• Uczennice z klasy VII: Malwina Nowak, Katarzyna Trąd, Dominika Rzepka i Julia Oliwa pod kierunkiem p. Marty Kliś stworzyły planszową grę matematyczną pt.: "Potęga matematyki" na gminny konkurs matematyczny "Zamiast między drzewami będziemy grać między ławkami" organizowany przez Szkołę Podstawową w Lutoryżu i wywalczyły I miejsce. Cieszy fakt, że taki werdykt wydali uczniowie, którzy przetestowali wszystkie nadesłane gry i tę wyróżnili.

Gratulujemy dziewczętom pomysłu, wielu godzin przygotowywania zadań, plansz, planowania strategii i reguł gry. W grze użyto pionki wydrukowane na drukarce 3D, która została przyznana szkole w ramach programu Laboratoria przyszłości.

Uczennice otrzymały nagrody ufundowane przez organizatora we współpracy z Fundacją mBanku.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Świąteczny wyjazd uczniów klas IV-VIII na kręgle i do kina

• Dzisiaj uczniowie klas od czwartej do ósmej wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli w atrakcjach zaplanowanych w ramach mikołajkowo - świątecznej integracji. W kręgielni Aloha próbowali swoich sił w strącaniu kręgli, zmagali się przy stołach bilardowych, a później przy sprzyjającej pogodzie sprawnie przeszli do kina Helios w Galerii Rzeszów na film "Wonka". Film opowiada o genezie tytułowego bohatera zanim stał się właścicielem imperium cukierniczego. Dobro, prostota i skromność odniosła tutaj zwycięstwo nad pychą, obżarstwem i innymi przywarami. Wszystkim wpadła w ucho piosenka Oompa Loompa pewnego pomarańczowego jegomościa.

• Narty Dzieciom

• W ubiegły piątek odbył się pierwszy w tym roku szkolnym wyjazd na narty na stok narciarski Kiczera SKI w Puławach w ramach programu Narty dzieciom.

• Dyplom dla p. Małgorzaty Wojtowicz

• W dniu dzisiejszym p. Małgorzata Wojtowicz odebrała Dyplom od Starosty Rzeszowskiego p. Marka Sitarza za działalność na rzecz rozwoju i kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej w Powiecie Rzeszowskim za rok szkolny 2022/2023.

• Dzień pełen wrażeń

• 6 grudnia nie mogło być inaczej - przybył do nas z wizytą Święty Mikołaj. Spotkania w klasach obfitowały w miłe rozmowy, śmiech, kolędowanie i słodkie poczęstunki.

• Kolejne wielkie sportowe sukcesy naszych uczniów na Mistrzostwach Miasta Rzeszowa w Lekkiej Atletyce.

• W ubiegłym tygodniu grupa naszych uczniów pod opieką pani Małgorzaty Wojtowicz już po raz kolejny wzięła udział w sportowej rywalizacji uczestnicząc w Halowych Mistrzostwach Miasta Rzeszowa w Lekkiej Atletyce. Zawody odbywały się na Hali Uniwersytetu Rzeszowskiego gdzie zebrało się wielu zawodników ze szkół podstawowych z Miasta Rzeszowa i z Powiatu Rzeszowskiego. Uczniowie naszej szkoły w wielu konkurencjach lekkoatletycznych zdobyli medale i dyplomy. Daria Wróbel w biegu na 60 m zajęła IV miejsce tuż za podium dzielnie walcząc w finale. Do finału w biegu na 60 m dostał się również Sebastian Lasota, który ukończył swój bieg na 7-mej pozycji. Wielkim sukcesem dla Wiktorii Gajdek zakończył się konkurs pchnięcia kulą. Wiktoria już drugi rok z rzędu stanęła na najwyższym podium w pchnięciu kulą na tej imprezie sportowej. Kolejny wielki sukces odniósł Kacper Dryja, który w biegu na 200 m okazał się najszybszy zdobywając złoty medal. Udany debiut w Halowych Mistrzostwach LA zaliczył Patryk Pączek, który startując po raz pierwszy zdobył VI miejsce w konkursie pchnięcia kulą. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Sukces w Konkursie Piosenki

• 18.11.2023 odbyła się II Edycja Gminnego Konkursu Polskiej Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod patronatem Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej - Jedynak, Wojewody Podkarpackiej Ewy Leniart i Senatora RP Józefa Jodłowskiego. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa Podkarpacia.

Xenia Turoń z kl. III zajęła II miejsce w kategorii klas młodszych, Izabela Szura z klasy II zajęła III miejsce w kategorii klas młodszych, zaś Klaudia Załocha z kl. III zdobyła wyróżnienie w tej samej kategorii.

Gratulujemy sukcesów.

Występ Xeni