• Podziękowanie

• Dziękujemy za udział w zbiórce białych i czerwonych zniczy, które 1 listopada zapłoną na polskich grobach na Ukrainie.

• Światełko Pamięci dla Łyczakowa

•       Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do udziału w akcji ,,Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. We wtorek 24 października 2023 r. będziemy zbierać białe i czerwone znicze. Następnie opiekun samorządu zawiezie je do TVP Rzeszów, koordynatora akcji.
                   1 listopada nasze znicze zapłoną na cmentarzach we Lwowie, gdzie m.in. jest pochowana patronka naszej szkoły - Maria Konopnicka.

• Sukcesy w gminnym konkursie literacko - plastycznym

• W gminnym konkursie literacko - plastycznym "Pokora i miłosierdzie. Rodzina Ulmów w moich oczach", Karol Kieś z klasy trzeciej zdobył 2 miejsce w kategorii - praca plastyczna, zaś Aleksandra Fularska uczennica klasy siódmej zajęła 1 miejsce w kategorii praca literacka. Serdecznie gratulujemy!

• 250 rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej i Dzień Papieski

• W ubiegły piątek obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej połączony z Dniem Papieskim. Nasi uczniowie wierszem, piosenką i tańcem uatrakcyjnili święto oświaty oraz wspomnieli świętego Jana Pawła II i odnieśli się do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego: "Cywilizacja życia". Wielu uczniów otrzymało dyplomy za udział w Konkursie o Rodzinie Ulmów. Aleksandra Fularska z klasy siódmej zajęła 1 miejsce w tym konkursie w kategorii literackiej, zaś Karol Kieś uczeń klasy trzeciej 2 miejsce w kategorii plastycznej.

• Sukcesy sportowe w wojewódzkich Mistrzostwach

• Kolejne wielkie sukcesy naszych sportowców na Wojewódzkich Indywidualnych Mistrzostwach Lekkiej Atletyki. Nasi uczniowie z klasy VI Wiktoria Gajdek i Kacper Dryja reprezentując naszą szkołę podczas Wojewódzkich Indywidualnych Mistrzostw w LA w Stalowej Woli 27 września 2023r. odnieśli wielkie sukcesy w swoich konkurencjach. Wiktoria Gajdek została Wicemistrzynią Województwa Podkarpackiego w rzucie piłeczka palantową na odległość 42 metrów. Przypomnijmy, że na Powiatowych Mistrzostwach w LA osiągnęła odległość 43,50 m. Kacper Dryja w Finale Wojewódzkim startując w konkurencji biegu na 1000 metrów zdobył 5 miejsce z wynikiem 3:15,85 minuty. Można również wspomnieć, że Kacper 1 października w Festiwalu Biegowym w Rzeszowie w swojej kategorii wiekowej zdobył 1 miejsce. Wielkie gratulacje dla naszych SPORTOWCÓW w tak pięknej dyscyplinie jaką jest LEKKA ATLETYKA.

• WYBORY ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• 3 października uczniowie wybierali przewodniczącego szkoły i jego współpracowników. Wybory poprzedziła kampania wyborcza. Kandydaci obiecywali złote góry, np. dystrybutor wody, lekcje w terenie, dni bez pytania, więcej imprez i zawodów sportowych.
            Zachęceni tymi obietnicami uczniowie chętnie stawiali X przy nazwisku kandydata, którego popierali.
            Głosowali wszyscy uczniowie, nawet pierwszoklasiści.
            Po przeliczeniu głosów Szkolna Komisja Wyborcza ustaliła następujący przydział obowiązków:

Przewodniczący SU – Michał Jeżowski
            Zastępca przewodniczącego – Maksymilian Szura
            Skarbnik – Maciej Chamerski
            Sekretarz – Piotr Micał

Członkowie Zarządu SU - Dominika Rzepka, Piotr Rzucidło, Wiktoria Gajdek, Zofia Kogut, Aleksandra Rzucidło

Gratulujemy zwycięzcom. Mamy nadzieję, że będą dobrze zarządzać społecznością szkolną i zrealizują choć część swoich przedwyborczych obietnic. Powodzenia!