28 października uczniowie z klasy II, IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni, która po prawie ośmiu wiekach wydobywania kruszcu, wygląda dziś jak podziemne miasto.
Na uczestników wycieczki czekało wiele atrakcji. Zwiedzanie rozpoczęto od spotkania z przewodnikami i zjazdu windą pod ziemię ciemnym, wilgotnym szybem Campi na głębokość 212 m. Tuż po zjeździe pod ziemię, na uczestników wycieczki czekała kolejka, która przemierzała kilometrową trasę pomiędzy szybami Campi i Sutoris. Kolejka jechała dość szybko, ale po drodze można było zobaczyć wiele zabytków, postaci i ciekawych, zagadkowych miejsc.
Kolejnych wrażeń dostarczyło zwiedzanie kopalni mające charakter podróży w czasie, w którą zostali zabrani uczniowie, dzięki projekcji multimedialnej trasy turystycznej. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni. W pamięci zwiedzających na długo pozostaną prezentacje obrazujące dawny system wentylacji, systemy transportowe, jak również zalanie wodą podziemnych chodników.W opowiadaniu o historii bocheńskiej kopalni przewodnikom pomagali między innymi polscy królowie oraz żupnicy genueńscy. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zwiedzili także kaplicę św. Kingi oraz spotkali Skarbnika, dobrego ducha bocheńskiej kopalni.
Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą. Uczestnicy wycieczki, nieco zmęczeni i śpiący, dotarli do Racławówki po godz. 18:00. Wycieczkę należy zdecydowanie zaliczyć od udanych.