Aktualności
Życzenia świąteczne
Wigilia szkolna
W piątek, 17 grudnia, w ostatni dzień nauki stacjonarnej przed świętami Bożego Narodzenia, zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej, by odczytać fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, wysłuchać życzeń złożonych Wszystkim przez Ks.Proboszcza i Pana Dyrektora, odebrać opłatki dla każdej z klas i obejrzeć pantomimę o narodzeniu Pana Jezusa przygotowaną przez uczennice z kl.V pod kierunkiem Pani Elżbiety Kręgielewskiej i Pana Dominika Maziarza. Całość uroczystości uświetnił śpiew kolęd naszego Szkolnego Chóru i wszystkich uczestników akademii.
9
Życzenia dla podopiecznych ZOZ AVEEmed w Niechobrzu
W tym roku także nie zapomnieliśmy o pracownikach i podopiecznych ZOZ AVEEmed w Niechobrzu. Wykonaliśmy kartki Bożonarodzeniowe, do których dołączyliśmy życzenia i opłatek i przekazaliśmy je na ręce jednej z pań pracujących w ZOZ. Niestety nie mogliśmy sami odwiedzić chorych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie już taka możliwość.
Wyjazd uczniów na narty
Dzisiaj uczniowie że szkoły podstawowej w Racławówce wspólnie ze swoimi rówieśnikami z Lutoryża, Mogielnicy, Niechobrza i Nosowki uczestniczyli w wyjeździe na narty do Puław koło Rymanowa. Grupa 66 uczniów pod opieką nauczycieli mogła uczyć się i doskonalić jazdę na nartach. To kolejne działanie prozdrowotne zachęcające dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego.
video-1639595529.mp4
Pójdźmy wszyscy do stajenki
Rozpoczęliśmy kolędowanie. Odwiedziliśmy Środowiskowy Dom Samopomocy w Mogielnicy i jego podopiecznych. W króciutkim przedstawieniu opowiedzieliśmy niezwykłą historię przyjścia na świat Syna Bożego i wspólnie zakolędowaliśmy. Rozdaliśmy także samodzielnie przygotowane kartki z życzeniami i opłatkiem, a sami także otrzymaliśmy wspaniałe prezenty. Bardzo dziękujemy za niezwykłe miłe i ciepłe przyjęcie.
12
40 - ta rocznica stanu wojennego w Polsce
14 XII gościł w naszej szkole pan Stanisław Alot nauczyciel, działacz związkowy, opozycjonista w okresie PRL, internowany w czasie stanu wojennego. Podczas prelekcji opowiedział o swoich przeżyciach w czasie stanu wojennego i w bardzo ciekawy sposób nakreślił tło historyczne tamtego okresu. Wszyscy obecni słuchali bardzo uważnie i z wielkim zainteresowaniem. Bardzo dziękujemy panu Stanisławowi Alotowi za wizytę w naszej szkole.
20
Ósmoklasiści uczestnikami historycznej gry terenowej
Z okazji 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce nasi uczniowie z klasy 8 wzięli udział w grze terenowej „Żywe Muzeum” zorganizowanej przez Regionalną Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Rzeszowie oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Celem było popularyzowanie najnowszej historii Polski i upowszechnianie miejsc historycznych. Uczestnicy mieli możliwość spotkania świadków historii w miejscach historycznych. Musieli dotrzeć do wskazanych miejsc w grze i odnaleźć pamiątkowe tablice, spotkać działaczy „Solidarności” represjonowanych w czasie stanu wojennego oraz obejrzeć filmy z tego okresu. Dopisała pogoda więc można było pospacerować po malowniczych zakątkach Rzeszowa, przy okazji spotkać się z „żywą historią” grudniowych wydarzeń z 1981r.
Wyjazd szkolny na sztuczne lodowisko
W piątek przed południem grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego pojechała doskonalić swoje umiejętności łyżwiarskie na sztucznym lodowisku w Dębicy. Śnieżna aura za oknem zachęca do uprawiania sportów zimowych.
Wyjazd do teatru na "Opowieść wigilijną".
"Dla bohatera opowieści, Ebenezera Scrooge'a, najważniejsze są pieniądze. Od lat każdą chwilę poświęca na powiększanie swojego majątku. Czy jest dzięki temu szczęśliwy? Zapytany o to pewnie wzruszyłby ramionami. Może dodałby, że byłby szczęśliwszy, gdyby inni ludzie nie szukali ciągle okazji, by sięgnąć do jego kieszeni. I pewnie nie zmieniłby nic w swoim życiu, gdyby nie pewna niezwykła wigilijna noc i szczególni goście - duchy przeszłych, obecnych i przyszłych świąt Bożego Narodzenia. Przyglądając się pokazywanym przez duchy wydarzeniom ze swojego życia, Ebenezer ma okazję, by zmienić swoje życie".
Uczniowie klas od IV do VIII mieli przyjemność oglądać ten niezwykły spektakl odgrywany na deskach teatru Maska w Rzeszowie. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia teatru i obejrzenia tej wzruszającej i dającej do myślenia opowieści.
Zdjęcie aktorów ze strony teatrmaska.pl
6 grudnia!
6 grudnia był dla naszych uczniów bardzo miłym dniem. Klasy I-III wyjechały do kina Helios w Rzeszowie na film pt. „Clifford – wielki, czerwony pies”. Po powrocie na pierwszaków czekały w klasie prezenty od Mikołaja. Zawitał nawet osobiście sam ŚWIĘTY, rozdając dzieciom czekoladki i cukierki. Do zobaczenia znów za rok Święty Mikołaju.
Grupa Rekonstrukcji Historycznej w naszej szkole
Ósmego grudnia nasi uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej z Lublina. Panowie przybliżyli uczniom okreś średniowiecza, pokazali zwyczaje i strój rycerski, a także uzbrojenie i elementy walki rycerskiej. Uczniowie mogli też dotknąć rekwizytów, założyć zbroję, czy "zakuć kogoś w dyby". Lekcja historii wraz z rekwizytami i niemałą dawką humoru na pewno zapadnie uczniom na długo w pamięci.
25
Innowacja metodyczna „Lapbookowa nauka - cztery pory roku.
W klasie I w tym roku szkolnym realizowana jest innowacja metodyczna „Lapbookowa nauka - cztery pory roku". Na arkuszu bristolu umieszczamy informacje, ciekawostki, zadania i zagadki na wybrany temat. Od października gromadziliśmy wiadomości o JESIENI. To wszystko zostało przedstawione w ciekawej formie graficznej: przegródek, kieszonek, harmonijek czy mini-książeczek. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem poszukiwali materiałów do swoich lapbooków, wycinali, kolorowali i przyklejali ucząc się przy tym planowania swojej pracy. Jesień była pierwszą, opracowywaną przez nas, porą roku. Dzieci zgromadziły materiały na temat darów jesieni, jesiennej pogody oraz tego, jak wygląda jesień w lesie, ogrodzie i sadzie pogłębiając w atrakcyjniejszy dla nich sposób, swoją wiedzę o tej porze roku. Pracując nad wykonaniem lapbooka ćwiczyły motorykę ręki, rozwijały czytanie i pisanie, poszerzały słownik. Na koniec swoje prace zaprezentowały na klasowej wystawce. Już powoli zaczynają się rozglądać za ciekawostkami do kolejnego lapbooka, który poświęcony będzie kolejnej porze roku, czyli ZIMIE.
Poz więcej zdjęć zapraszamy na szkolnego facebooka.
1
List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat
Archiwum Aktualności