• WIELKIMI SUKCESAMI ROZPOCZĄŁ SIĘ SPORTOWY ROK SZKOLNY 2023/2024!

• Uczniowie naszej szkoły w zeszłym tygodniu wzięli udział w Indywidualnych Mistrzostwach LA na szczeblu powiatowym pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego pani Małgorzaty Wojtowicz. W środę 20.09.23. podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej Daria Wróbel, uczennica klasy VII wywalczyła srebrny medal w biegu na 100 metrów. Również w rzucie oszczepem dziewcząt odnieśliśmy sukcesy. Maja Tryczyńska wywalczyła II miejsce a Dominika Rzepka III miejsce w tej konkurencji. W czwartek 21.09.23. w Igrzyskach Dzieci Wiktoria Gajdek stanęła na najwyższym podium w rzucie piłeczką palantową a Kacper Dryja w biegu na 1000 metrów był najszybszy i najbardziej wytrzymały. Kolejnym sukcesem było III miejsce w skoku w dal uzyskane przez Mikołaja Mazura. Gratulujemy wszystkim naszym Medalistom i życzymy dalszych sukcesów.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• W piątek włączyliśmy się do radosnego Dnia Kropki. Chętni założyli ubrania w kropki lub w inny kreatywny sposów ozdobili swoje stroje czy skórę w fikuśne kropeczki. Największą liczbę kreatywnych osób w tym wzgledzie stanowili uczniowie klasy czwartej, później uczniowie z klasy trzeciej i na kolejnym miejscu zremisowali uczniowie z klasy drugiej i piątej "b". Niby niewielka akcja, a dała sporo radości.

• Sprzątanie naszej okolicy

• Piękna wczorajsza pogoda pozwoliła nam wziąć udział w akcji "Sprzątanie świata", a dokładniej w sprzątaniu naszej okolicy. W ciągu jednej godziny uczniowie klas młodszych sprzątnęliali teren szkoły, natomiast starsi uczniowie od klasy piątej do ósmej rozeszli się pod opieką nauczycieli na cztery strony i pozbierali śmieci z okolicznych terenów. Okazało się, że wszyscy uczniowie wiedzieli, jak segregować śmieci i sprawnie rozdzierali je pomiędzy różnymi kolorami worków. Świadomość ludzi, że nie należy zaśmiecać środowiska jest już duża, ale mimo to i tym razem znaleźliśmy niepotrzebne śmieci w niewłaściwym miejscu i zajęliśmy się nimi.

Brawa dla naszych uczniów za ochocze przystąpienie do działania. To była "dobra rzecz!"

• Wywiadówka

• We wtorek 19.09.2023r. o godz. 17:00 na Sali gimnastycznej odbędzie się pierwsza w tym roku szkolnym wywiadówka z Rodzicami, na której pan Dyrektor przedstawi plan pracy szkoły na rok szkolny 2023/2024 oraz inne ważne informacje. Po spotkaniu ogólnym obędą się spotkania z wychowawcami w salach dydaktycznych.

• Witaj szkoło!

• Rozpoczęliśmy dzisiaj uroczyście nowy rok szkolny 2023/2024. O godzinie 8.00 wzięliśmy udział we mszy świętej w Kościele Parafialnym w Zabierzowie, natomiast o godzinie 9.00 odbyła się akademia w szkole. W uroczystości szkolnej oprócz Dyrektora, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów wzięli udział: pan Burmistrz Boguchwały dr Wiesław Kąkol, pani Sołtys Sołectwa Racławówka Kazimiera Gajdek, Radny Racławówki p. Piotr Bednarski i ks. Proboszcz Józef Opaliński. Podczas uroczystości p. Bogdan Dziedzic nauczyciel historii wspomniał kilka informacji na temat 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej i przypomniał o rodzinie Ulmów z Markowej, która zapłaciła najwyższą cenę za pomoc rodzinom żydowskim, a których beatyfikacja nastąpi w niedługim czasie. Usłyszeliśmy także wierszyki w wykonaniu uczniów klas pierwszych i piosenki śpiewane przez uczniów klasy czwartej. Uczniowie Ci przygotowywali się pod okiem p. Marty Kwiatkowskiej i p. Katarzyny Pacion. Na koniec starsi uczniowie spotkali się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami, aby poznać organizację pracy w nowym roku szkolnym.