• "Matematyczny escape room"

• W środę nasi uczniowie wzięli udział w gminnym konkursie: "Matematyczny escape room" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Lutoryżu. Bardzo ciekawa forma konkursu pokazała uczniom, że matematyczne łamigłówki i zadania mogą wzbudzić wspaniałe emocje: radość, ekscytację i rozbudzić kreatywność. W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Fularska z kl. VI, Szymon Załocha z kl. V i Maciej Chamerski z kl. IVa.

• Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji

• 3 maja – cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Dziś żyjąc w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości, nudzą nas uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi być? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Zatrzymajmy się na chwilę...

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w mistrzowskim wykonaniu uczniów naszej szkoły.

• Nasi uczniowie w V Paraolimpiadzie Dziecięcej

• Nasi uczniowie wzięli udział w V Paraolimpiadzie Dziecięcej pod nazwą: "Wszyscy jesteśmy zwycięzcami", którą zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Niechobrzu. Uczniowie rywalizowali w ośmiu konkurencjach, a zagrzewał ich do walki gość specjalny Jan Mela - zdobywca dwóch biegunów w jednym roku, polski podróżnik i działacz społeczny.

• Bartosz Maruszewski Laureatem konkursu kuratoryjnego z historii

• Bartosz Maruszewski - uczeń klasy VIII został Laureatem konkursu kuratoryjnego z historii. Nauczycielem prowadzącym jest p. B. Dziedzic. Tytuł Laureata, to najwyższe możliwe osiągnięcie w tym konkursie. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

• Akcje Caritasu

• Słodycze zbierane podczas Wielkiego Postu zostały odwiezione do głównego oddziału Caritas Diecezji Rzeszowskiej i oddane w ręce dyrektora ks. Piotra Potyrały. Natomiast pieniążki ze skarbonek wielkopostnych skrupulatnie policzone przez klasę IVa zasilą pomoc dla seniorów. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

• Tytuł Finalisty z matematyki

• Uczeń klasy VIII Adam Chamerski został Finalistą konkursu kuratoryjnego z matematyki. Nauczycielem prowadzącym jest p. M. Kliś. Tytuł Finalisty daje Adamowi pierwszeństwo w rekrutacji do wybranej przez niego szkoły średniej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Wspaniałe wyniki naszych uczennic w Gminnym Konkursie Piosenki Ekologicznej

• Wspaniałe wyniki naszych uczennic w Gminnym Konkursie Piosenki Ekologicznej. W Kategorii I, zwycięskie I miejsce wyśpiewała uczennica klasy drugiej Klaudia Załocha, zaś w Kategorii II, miejsce I uzyskała Zosia Kogut z klasy IVb oraz Wyróżnienie: Julia Nowak z klasy VI. Wszystkie trzy uczennice przygotowywały się pod okiem p. D. Maziarza. Gratulujemy!

• Jakub Kwarta Finalistą konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego

• Uczeń klasy VIII Jakub Kwarta został Finalistą konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego. Nauczycielem prowadzącym jest p. U. Szlachta. Tytuł Finalisty daje Jakubowi pierwszeństwo w rekrutacji do wybranej przez niego szkoły średniej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Warsztaty Kampanii Kolejowe ABC

• W naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich z przedstawicielami Transportu Kolejowego. Uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, dworcach, na peronach i w pociągach. Poznali też wzorce odpowiedzialnego zachowania się w pobliżu torów. Na pamiątkę otrzymali maskotki i kamizelki odblaskowe. Na pewno zostanie im na długo w pamięci taka forma warsztatów, a przez to będą właściwie reagowali zachowując bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych i podróżując koleją.

• KONKURS GMINNY pt. „SPACEREM PO MOJEJ OKOLICY”

• Na konkurs napłynęło 80 prac z 11 szkół z terenu gminy Boguchwała. Uczniowie naszej szkoły także brali udział w konkursie. W kategorii klas IV - VI I miejsce zajęła Maja Tryczyńska z kl. VI. W kategorii klas I - III wyróżnienie zdobyła Klaudia Załocha z kl. II. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Świąteczna wizyta w Avee-med w Niechobrzu

• Członkowie Szkolnego Koła Caritas złożyli życzenia świąteczne pracownikom i podopiecznym Avee-med w Niechobrzu. Do życzeń dołączyli własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Niestety nie mogli uczynić tego osobiście. Mamy jednak nadzieję, ze uda nam się w tym roku umilić czas podopiecznym Avee-med.

• Sukces uczennicy kl. VI Pauliny Wilk

• 31.03.2021 odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu z Języka Angielskiego 'The English Challenge' dla klas VI. W konkursie wzięli udział reprezentanci ze wszystkich szkół z gminy Boguchwała. Uczestnicy konkursu rozwiązując zadania konkursowe na komputerze sprawdzili swoją wiedzę z zakresu: gramatyki, słownictwa, rozumienia tekstu czytanego i słuchanego, reagowania językowego. Uczniowie wykazali  bardzo wysoki poziom wiedzy językowej przekraczający materiał przewidziany w podstawie programowej. Nasza uczennica Paulina Wilk zajęła 3 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!