• Piknik Rodzinny 2023

• Zapraszamy na Piknik Rodzinny do naszej szkoły już w tę niedzielę, 4 czerwca. Startujemy o godzinie 15.00. Przed nami moc atrakcji. Zastrzegamy sobie prawo odwołania imprezy w przypadku bardzo złej pogody.

• Kapliczki dla Maryi

• Maj to miesiąc Matki Bożej. Pierwszaki i przedszkolaki wiedzą o tym doskonale dlatego zrobili piękne kapliczki dla Maryi, które mogliśmy podziwiać na wystawie na szkolnym korytarzu. A teraz zapraszamy do obejrzenia w szkolnej galerii.

• Wycieczka na Jurę Krakowsko - Częstochowską uczniów klas 5 i 6

• Uczniowie klasy piatej i szóstej naszej szkoły wraz z uczniami klasy piątej z Woli Zgłobieńskiej udali się na dwudniową wycieczkę po Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. Pierwszym punktem był spacer Doliną Prądnika gdzie podziwialiśmy niezwykłe skały Ojcowskiego Parku Narodowego: Bramę Krakowską, Igłę Deotymy i Rękawicę. W Pieskowej Skale sprawdziliśmy jak mocno przechylona jest Maczuga Herkulesa i spacerowaliśmy po dziedzińcu oraz wokół wzgórza Zamku. Następnie pojechaliśmy na Pustynię Błędowską - do Róży Wiatrów. Spacerowaliśmy po polskiej Saharze, która ma prawie 10 km długości i okolo 4 km szerokości. Niektórzy porównywali ją do ogromnej piaskownicy, a inni wspominali nadmorskie plaże. Na obiadokolację i nocleg dojechaliśmy do Mirowa w okolice zamku do pensjonatu Orlik, którego szczerze polecamy odwiedzić. Spacerkiem przeszliśmy do Zamku Bobolice oddalonego o 2 km od Zamku w Mirowie i wysłuchaliśmy opowieści o Bobolusie - pierwszym neandertalczyku, którego szczątki odkryto w tejże okolicy. Gdyby ktoś pomyślał, że było dużo chodzenia i dzieci są zmęczone, to trzeba dodać, że po powrocie do Gościńca uczniowie pożyczyli piłki i na ogromnej łące z boiskami, miejscem na grill i wiatą grali w śledzia, piłkę siatkową i piłkę nożną.

Kolejnego dnia po wczesnym śniadaniu wyruszyliśmy do Ogrodzieńca, gdzie z przewodnikiem chodziliśmy po ruinach zamku, słuchaliśmy legend i historii o świetności "Małego Wawelu". Później młodzi wędrownicy udali się do Grodu na Górze Birów gdzie kiedyś była osada obronna jeszcze za panowania Piastów.

• Laureaci Konkursu „W świecie poezji i pieśni Karola Wojtyły”

• Już po raz piąty Gminna Biblioteka Publiczna filia w Mogielnicy oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mogielnicy zorganizowały  Gminny Konkurs Recytatorski pod tytułem „W świecie poezji i pieśni Karola Wojtyły”. Konkurs  odbywa się co roku 18 maja w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, wzięło w nim udział 37 uczestników z różnych klas i szkół.

W kategorii recytacja wiersza Komisja postanowiła przyznać NAGRODĘ GRAND PRIX dla:

- Alicji Smolińskiej kl. IV (SP Niechobrz nr 1)

- Juliana Dziedzica kl. IV (SP Niechobrz nr 1)

Ponadto Komisja przyznała w kategorii recytacja wiersza nagrody dla:

- Hanny Gajdek KL. II (SP Mogielnica)

- Hanny Gil kl. I (SP Lutoryż)

- Julii Perłowskiej kl. IV (SP Racławówka)

- Xeni Turoń kl. II (SP Racławówka)

- Aldony Bastrzyk kl. VIII (SP Mogielnica)

- Karoliny Kawy kl. V (SP Niechobrz nr 1)

Komisja przyznała w kategorii pieśń nagrody dla:

- Miłosza Białego kl. III (SP Niechobrz nr 1)

- Doroty Krupy kl. V (SP Lutoryż)

- Julii Nowak kl. VI (SP Racławówka)

- Nikoli Solarskiej kl. V ( SP Mogielnica).

Naszą szkołę reprezentowały również Sandra Baran z kl. IV oraz Klaudia Załocha z kl. II. Uczennice otrzymały wyróżnienia i nagrody rzeczowe.

Gratulujemy naszym recytatorkom i wokalistce oraz ich nauczycielom: paniom Lucynie Maruszewskiej, Małgorzacie Król oraz panu Dominikowi Maziarzowi.

Dziękujemy za zaangażowanie rodzicom i dziadkom uczniów, którzy użyczyli transportu oraz pani Elżbiecie Kręgielewskiej za opiekę nad uczniami podczas Konkursu.

Małgorzata Król

347288683_6313205515391863_5470039006838149980_n.mp4

346925113_6037691076352755_8536134590613527399_n.mp4

346927147_9237824099620861_2174275643790663606_n.mp4

10000000_9407444582661557_9139943786815379467_n.mp4

• MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „ Wesołego Alleluja” ROZSTRZYGNIĘTY!

• Na XI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „ Wesołego Alleluja” przyjęto 928 kartek wielkanocnych ze 150 szkół z Polski i z zagranicy. Nagrodzono 15 autorów kartek wielkanocnych w trzech kategoriach wiekowych oraz przyznano 51 wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazła się kartka wykonana przez uczennicę naszej szkoły z klasy VI Darię Wróbel. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Adam Chamerski Finalistą konkursu kuratoryjnego z fizyki

• Uczeń klasy VIII Adam Chamerski został Finalistą konkursu kuratoryjnego z fizyki. Nauczycielem prowadzącym jest p. M. Klamut. Tytuł Finalisty daje Adamowi pierwszeństwo w rekrutacji do wybranej przez niego szkoły średniej. To już kolejny sukces Adama. Przypomnijmy, że jest już Finalistą z matematyki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!