• Dyskoteka Walentynkowo - Karnawałowa

• Drugiego dnia Tygodnia Karnawałowego odbyła się dyskoteka szkolna. Uczniowie z klas czwartych, piatej, szóstej, siódmej i ósmej świetnie bawili się z DJem od 16 do 19. Od pierwszych chwil wodzirej poprowadził uczestników do wspólnej zabawy. Pierwsza dyskoteka po długim czasie okazała się świetną atrakcją.

• "Narty dzieciom"

• o raz kolejny młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wyjeździe na narty na stok narciarski Kiczera SKI w Puławach Górnych. Dzięki programowi "Narty dzieciom" uczniowie mogli nauczyć się techniki jazdy na nartach pod okiem instruktora. Świetne warunki do uprawiania narciarstwa dały wiele radości i zadowolenia podczas pobytu na stoku.

• Wywiadówka

• We wtorek 7.02.2023 roku odbędzie się w naszej szkole wywiadówka.

Rodziców uczniów z klas I, II i III zapraszamy na spotkanie z wychowawcami do sal o godzinie 16.30, a uczniów z klas IVa, IVb, V, VI, VII i VIII o godzinie 17.00

Do zobaczenia!

• Nagrody dla naszych uczennic w Konkursie Kolęd i Pastorałek

• Nasze uczennice wzięły udział w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez LOK w Zgłobniu.

Liwia Kamińska z klasy III zdobyła III miejsce w kategorii soliści 6-9lat, a Xenia Turoń z klasy II zdobyła wyróżnienie w tej samej kategorii. Gratulujemy!

• Uczennica klasy VI Aleksandra Fularska zdobyła wyróżnienie w konkursie "Namaluj historię dziadków"

• Po raz XVI IPN w Rzeszowie ogłosił konkurs "Namaluj historię dziadków". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół województwa podkarpackiego. Zadanie uczestników polega na wykonaniu pracy plastycznej o tematyce związanej z najnowszą historią Polski (1939–1989), inspirowanej rozmową z osobą dorosłą. Prace mogą prezentować zdarzenia, w które bezpośrednio zaangażowane były osoby, których opowiadanie zainspirowało ucznia, lub inne wydarzenia z życia opowiadających, które uznali oni za szczególnie ważne dla dziejów Polski, choć bezpośrednio w nich nie uczestniczyli. Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach wiekowych. XVI edycję konkursu przeprowadzono w 30 szkołach. Na etapie szkolnym w konkursie wzięło udział 47 uczniów z klas I-III, 95 z klas IV-VI i 26 z klas VII-VIII. Do etapu wojewódzkiego komisje szkolne zakwalifikowały 20 prac z klas I-III, 37 z klas IV-VI i 16 z klas VII-VIII. UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY Z KLASY VI ALEKSANDRA FULARSKA ZDOBYŁA WYRÓŻNIENIE ZA SZCZEGÓLNE WALORY HISTORYCZNE. JEJ PRACA NOSIŁA TYTUŁ: HISTORIA MOJEGO PRAPRADZIADKA. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

• 🙂MISTRZOWIE KLIKANIA PO ANGIELSKU🙂

• Przedstawiamy Mistrzów Insta.Lingu naszej szkoły. Oto najlepsi w codziennym wpisywaniu słówek w języku angielskim w całym pierwszym półroczu roku szkolnego 2022/2023:

Kacper Dryja - kl. 5

Paulina Wilk - kl. 6

Jakub Turoń - kl. 7

Daria Sowa - kl. 8 (grupa dziewcząt)

Jakub Kwarta - kl.8 (grupa chłopców)

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do dalszego owocnego klikania!

• Nasi Stypendyści

• Wczoraj w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Gminy Boguchwała. Z naszej szkoły dziesięcioro uczniów otrzymało za ubiegły rok szkolny stypendium za wysokie wyniki w nauce. Są to: Daria Wróbel, Natalia Konkol, Eliza Grzebyk, Róża Bogoń, Adam Chamerski, Maksymilian Szura, Kacper Dryja, Wojciech Lisak, Szymon Załocha i ubiegłoroczny absolwent Bartosz Salamon. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• #LaboratoriaPrzyszłości

• Tym razem w trakcie zajęć uczniowie posługiwali się długopisami 3D. Są to urządzenia o kształcie długopisu, z których końcówek wydobywa się nie tusz, a rozpuszczony filament w różnych kolorach. Za jego pomocą można tworzyć rysunki i przedmioty w trzech wymiarach. Uczniowie ćwiczyli motorykę małą, uczyli się przy tym koncentracji i cierpliwości. Wykonując świąteczne gwiazdki pracowali z szablonami, zaś projektując swoje wzory rozwijali kreatywność. Zajęcia z długopisem 3D wyzwoliły pozytywne emocje.

• Wigilia Szkolna

• "A Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami". Dzisiaj przed południem cała społeczność szkolna spotkała się na wspólnej Wigilii. Obejrzeliśmy świąteczne przedstawienie, śpiewaliśmy kolędy i łamaliśmy się opłatkiem. Na zakończenie w mniejszych grupach spożyliśmy świąteczne ciasta. Oby składane życzenia się spełniły! Wesołych Świąt!

• Wspólne kolędowanie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Mogielnicy.

• Z życzeniami pospieszyliśmy także do Mogielnicy. I było to bardzo miłe doświadczenie i przeżycie gdyż nasz występ przerodził się w wspólne kolędowanie. Obdarowaliśmy ale sami otrzymaliśmy o wiele więcej. Dziękujemy i życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

• Cicha noc, święta noc....

• Jeszcze kilka dni do Świąt Bożego Narodzenia ale już pośpieszyliśmy z życzeniami do chorych przebywających w ZOZ AVEEmed w Niechobrzu. Nie zapomnieliśmy i chcieliśmy by wiedzieli, ze o nich pamiętamy. Wykonaliśmy ponad 50 kartek z życzeniami, które wraz z opłatkiem włożyliśmy do koperty. Niestety nie mogliśmy sami złożyć życzeń więc przekazaliśmy je na ręce pani Joli. Dla pensjonariuszy i pracowników. Zostalismy mile zaskoczeni gdyż zostaliśmy obdarowani słodyczami. Bardzo dziękujemy.

• Pierwszy wyjazd na narty w tym roku szkolnym

• Pierwszy wyjazd na narty w tym roku szkolnym! Na początek sezonu narciarskiego chętni uczniowie naszej szkoły wraz z Dyrektorem pojechali do Puław na stok narciarski Kiczera Ski w ramach programu Narty Dzieciom.