• Portret Marii Konopnickiej - według naszych uczniów

• Sejm Rzeczypospolitej Polski 14 października 2021 roku ogłosił, ze rok 2022 będzie rokiem Marii Konopnickiej. Znana pisarka jest patronką naszej szkoły wobec tego uczniowie podczas zajęć plastyki zmierzyli się z trudnym zadaniem wykonania portretu Patronki inspirowanego jej twórczością w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Portret Marii Konopnickiej". Zapraszamy do obejrzenia prac wysłanych na konkurs.

• "Domki Matki Bożej"

• Wybór najpiękniejszego "domku" okazał się zbyt trudny. Każdy jest piękny, gdyż autorzy bardzo mocno starali się wkładając w tworzenie domku swoje serce i czas, a niejednokrotnie angażując najbliższych.... ku wielkiej radości Matki Bożej. Dlatego każda kapliczka została nagrodzona. Na zdjęciach twórcy wraz z kapliczkami.

• Kiermasz dla Dagmary

• W dniach 30 V - 3 VI br Samorząd Uczniowski wspólnie z Szkolnym Kołem Caritas organizuje kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony dla Dagmary.

Dagmara jest uczennicą kl 2. Jest wcześniakiem urodzonym w 27 tygodniu życia. Od urodzenia zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym, które na szczęście pozwala jej uczyć się w szkole publicznej z resztą klasy. Potrzebuje maty, której koszt przekracza możliwości finansowe jej rodziców. Mata będzie jej potrzebna aby codziennie jej mięśnie odpoczęły i rozluźniły się. Zachęcamy do udziału w kiermaszu. Jeśli ma ktoś możliwość można przynieść coś by ofiarować na kiermasz. Rzeczy te będą potem sprzedane, a dochód przeznaczony na matę dla Dagmary. Bardzo dziękujemy w imieniu SU, SKC, Dagmary i jej bliskich.

• Sukcesy w konkursie recytatorskim

• Trzy uczennice wzięły udział w gminnym konkursie: Liwia Kawińska z kl.2 zdobyła wyróżnienie, Julia Perłowska z kl.3b otrzymała wyróżnienie, a Pola Pieniążek z kl.2 uzyskała I miejsce w konkursie recytatorskim - "Poezja Karola Wojtyły" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Mogielnicy.

• "Domki Matki Bożej" wykonane przez uczniów klasy I i II

• Miesiąc maj jest miesiącem Maryi. W kościołach śpiewana jest Litania Loretańska, wierni także gromadzą się przy kapliczkach by uczcić Maryję śpiewem i modlitwą. Wiedzą o tym uczniowie klasy I i II naszej szkoły. Wykonali wspólnie z rodzicami i rodzeństwem "domki Matki Bożej" jak sami powiedzieli. Wybór najładniejszego będzie niezwykle trudny, ponieważ każdy jest piękny, gdyż zawiera cząstkę serca i czasu osób, które je wykonały.

• "Let's sing in English" - drugie miejsce w gminnym konkursie

• 12 maja w Szkole Podstawowej w Mogielnicy odbyła się czwarta edycja Gminnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej "Let's sing in English". Skierowany był on do utalentowanych muzycznie uczniów ze szkół podstawowych z klas IV-VI. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach - soliści oraz duety. Z przyjemnością informujemy, iż drugie miejsce wyśpiewała uczennica naszej szkoły Róża Bogoń (kl. 7) Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych sukcesów na jeszcze wielu scenach!

• Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• W piątek szóstego maja w naszej szkole obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klasy II i IIIa w montażu słowno - tanecznym przybliżyli uczniom to ważne wydarzenie, a Chór szkolny, którego członkami są uczniowie klas od 4 do 7 uświetnił akademię pięknym śpiewem.

Taniec - https://www.facebook.com/2373899186223922/videos/578468980217112

Recytacje uczniów i występ Chóru można zobaczyć na naszym FB - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Racławówce.

• Kolejny sukces!

• 28.04.2022 roku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski w SP nr 1 w Niechobrzu pod hasłem "W świecie wierszy Jana Brzechwy". Nasz uczennica klasy II Pola Pieniążek zdobyła I miejsce, a uczennica klasy IIIb Julia Perłowska zdobyła II miejsce. Dziewczynki przygotowywały się pod okiem p. Marty Kwiatkowskiej i p. Renaty Salamon. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej pracy.

Występ Poli - video-1651835655.mp4

Występ Julii - video-1651835844.mp4​​​​​​​

• Wyróżnienie w konkursie plastycznym

• Nasza uczennica z klasy 7 Eliza Grzebyk została wyróżniona w międzynarodowym konkursie plastycznym "Wesołego Alleluja". Opiekunem plastycznym Elizy jest p. E. Kręgielewska. Gratulujemy!

Cały artykuł i nagrodzone prace pod linkiem:  link do artykułu