• Jesienne spotkanie Szkolnych Kół Caritas

• 24 listopada br. Caritas Diecezji Rzeszowskiej zorganizował spotkanie szkolnych kół Caritas. Uczestnicy wysłuchali dwóch krótkich prelekcji, obejrzeli film "Bezgraniczna pomoc" oraz zapoznali się z działalnością Caritas Diecezji Rzeszowskiej w ostatnim czasie. Na zakończenie zostali zaproszeni na drożdżówkę i soczek. Miłe spotkanie, które uzmysłowiło nam jak wiele Caritas działa i w jaki sposób my możemy włączyć się w tę pomoc.

• "Teatroteka" - podsumowanie wakacyjnych konkursów czytelniczych

• Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale zorganizowała podsumowanie wakacyjnych konkursów czytelniczych podczas „Teatroteki” 19 listopada 2022 roku w Rezydencji Literackiej Boguchwały (siedziba GBP w Boguchwale). Młodzi czytelnicy mogli obejrzeć spektakl „Czerwony Kapturek” oraz warsztaty lalkarskie. Laureatami z naszej szkoły byli: "Gminnego Konkursu Plastycznego „Bajkowo Zakręceni 2022”: - Mateusz Salamon z kl. VIII - Eliza Grzebyk z kl. VIII - Natalia Konkol z kl. VIII - Micał Izabela z kl. VIII - Bogoń Róża z kl. VIII - Ferenc Szymon z kl. V "II Gminnego Konkursu Fotograficznego „Przyłapani na czytaniu…”: - Bartosz Maruszewski z kl. VIII - Hubert Stachowicz z kl. VIII - Maksymilian Szura z kl. VII "Gminnego Konkursu Czytelniczego „Maria Konopnicka… w Boguchwale dzieciom znana”: - Maksymilian Szura z kl. VII - Mateusz Maruszewski z kl. V - Magdalena Czudec z kl. VIII Gratulujemy!

Fot. A.Szura, J.Ferenc, L.Maruszewska

• Sukces naszych uczniów!

• W miniony piątek, 18 listopada odbył się GMINNY KONKURS POLSKIEJ PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ w Niechobrzu pod patronatem Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart i Starosty Rzeszowskiego Pana Józefa Jodłowskiego zorganizowany przez stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa Podkarpacia. Miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii lat 7 do 10 zajęła nasza uczennica Zofia Kogut z kl. 4, natomiast miejsce III w kategorii lat 11 do 15 zajęła Julia Nowak z kl. 6. Naszą szkołę reprezentowały również uczennice z kl. 2 i 3 Liwia Kawińska, Letycja Nicgorska, Klaudia Załocha oraz Xenia Turoń. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzenia pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami. Gratulujemy!!!

• Uroczyste wręczenie naszej szkole Rejonowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie

• W dniu 9 listopada podczas uroczystej konferencji dotyczącej promocji zdrowia Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Racławówce otrzymała Rejonowy Certyfikat SzPZ. Dzięki czemu nasza szkoła dołączyła do grona szkół i przedszkoli promujących zdrowy styl życia, które przekazują swoim wychowankom potrzebną wiedzę i umiejętności w drodze do utrzymania przez całe życie tego największego skarbu jakim jest nasze ZDROWIE. W naszej szkole podejmuje się szereg działań o charakterze prozdrowotnym, które mają na celu ukształtować zdrowe nawyki naszych uczniów, wzbogacić ich w niezbędną wiedzę potrzebą do dokonywania właściwych dla zdrowia zachowań i rezygnowania z zachowań szkodliwych. Styl życia i zachowania służące zdrowiu, które wybierze młody człowiek, znacząco wpłyną na jego kondycje biopsychospołeczną oraz jakość życia.

• Msza z udziałem pocztu sztandarowego

• 11 listopada w kościele parafialnym pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Zabierzowie odbyła się Msza święta w intencji Ojczyzny w 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Mszy św przewodniczył ksiądz proboszcz Józef Opaliński. Nie zabrakło także pocztu sztandarowego z naszej szkoły.

• Pamiętamy! #SzkołaPamięta2022

• Uczniowie klasy V i VI w tygodniu, w którym odchodzimy Zaduszki, wybrali się na cmentarz w Zabierzowie, by zapalić znicze na grobach tych parafian, którzy tworzyli naszą małą historię, dbali o rozwój kultury i nauki oraz tych, którzy walczyli za naszą ojczyznę. Modlitwą objęliśmy zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii; zmarłych nauczycieli, którzy wychowywali dzieci i młodzież w szkole w Racławówce oraz zmarłych działaczy samorządu lokalnego. Uczciliśmy także pamięć powstańców i żołnierzy, dziękując im za to, że dziś możemy żyć w wolnej Polsce. Listopadowe wyście na cmentarz to jedno z zadań Samorządu Uczniowskiego.

• Kolejny etap realizacji projektu "Las naszym Przyjacielem".

• W ramach realizacji projektu "Las naszym Przyjacielem" prowadzonym w partnerstwie z Lasami Państwowymi, uczniowie ósmej klasy odwiedzili Rezerwaty Przyrody "Mójka", "Herby" i "Góra Chełm". Uczestniczyli również w warsztatach surwiwalowych, w których uczyli się filtrować wodę w warunkach turystycznych. Piękna jesienna pogoda sprzyjała górskim wędrówkom po Pogórzu Dynowskim i Strzyżowskim. Projekt był realizowany przez Stowarzyszenie Sportowo - Turystyczne "Lubcza" w ramach programu "Sportowa Natura".

• Koło Caritas

• W dniu 1 listopada członkinie Szkolnego Koła Caritas wspomagały zbiórkę Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Bardzo dziękujemy Izie, Marlenie, Dominice, Madzi i Natalce.